فروش لوستر
خانه / آباژور / خرید عمده انواع آباژور پلی استر تبریز

خرید عمده انواع آباژور پلی استر تبریز

آباژور پلی استر یکی از جمله محصولات بسیار پرطرفدار در طرح و مدل های گوناگون می باشد که به منظور هرچه زیباتر نشان دادن منزل و محیط کار خود ار این ابزار نورپردازی کارآمد استفاده می کنند. 

خرید عمده انواع آباژور پلی استر تبریز

ویژگی های خاص آباژور پلی استر

ویژگی های خاص آباژور پلی استرهمه مصرف کنندگان و تولید کنندگان آباژور بر این باور بودند که درختان و فلزات مورد استفاده در تهیه این محصول روزی تمام می شود به همین دلیل طراحان و تولید کنندگان اقدام به طراحی و ساخت آباژور های ترکیبی از پلی استر، رزین، چوب، فلز و … نمودند. به همین منظور توانستن چوب و سایر مواد سازنده مورد استفاده در تهیه آن ها را با موادی به نام پلی استر بپوشانند و ماندگاری و طول عمر آن را از این طریق افزایش دهند. 

از جمله ویژگی آباژور پلی استر که همانطور ار نامشان مشخص است در تولید آن ها از مواد رزین پلی استر استفاده شده است، خاصیت رنگ شدگی دارند و همان طور که به منظور بالا بردن عمر چوب و همچنین زیبایی آن از رنگ های صنعتی شیمیایی استفاده می شود در این نوع محصول نیز علاوه بر بکار بردن موادی به نام پلی استر بر روی چوب و سایر مواد سازنده از رنگ نیز که باعث زیبایی هر چه بیشتر این محصول می شوند و مدت ماندگاری و طول عمر مفید این محصول نیز افزایش می دهد، استفاده می شود. 

رزین مورد استفاده در تهیه این محصولات می تواند، کالا را در برابر عواملی چون خرابی، از بین رفتن و پوسیدگی چوب و سایر مواد سازنده موجود در محصول ایمن سازد. رزین نیز مانند مابقی محصولات نیز دارای درجه کیفی متفاوتی می باشد. اگر در تولید آباژور پلی استر از مواد با کیفیت و درجه یک استفاده شود می توان بسیاری از مشکلات مواد سازنده در آن چون چوب، فلز و … را از بین برد و علاوه بر آن می توان یک آباژور با کیفیت عالی و طراحی زیبا و با هزینه مقرون بصرفه تولید نمود.

نقش آباژور پلی استر در دکوراسیون داخلی چیست؟

یکی از جمله متریال های که امروزه به تازگی در دکوراسیون داخلی کاربرد بسیاری پیدا کرده است، محصولات تولید شده از پلی استر می باشد. نقش آباژور پلی استر که از جمله عناصر تزئینی می باشند در دکوراسیون داخلی خانه بسیار مهم و ضروری می باشند که به آسانی می توان از آن ها برای هرچه زیباتر شدن اتاق های نشیمن، اتاق خواب و پذیرایی استفاده نمود. 

شما حتما با انواع لوسترها و آباژور ها به خوبی آشنا هستید و در طراحی دکوراسیون داخلی منزل و محیط کار خود از آن ها استفاده می کنید تا از این طریق به واسطه آن ها به محیط زندگی خود جلوه بیشتر بیافزاید. 

اگر شما قصد خرید این نوع آباژور ها را دارید باید به شما گفت که تنوع این محصول از نظر طرح و مدل بسیار زیاد است، بنابراین در هنگام خرید باید به دکوراسیون داخلی خانه و اندازه آباژور در فضای مورد نظر خود توجه داشته باشید. 

در صورتی که از این آباژور قصد دارید در فضای بزرگ استفاده نماید، لازم است که چند آباژور را در اندازه های بزرگ خریداری کنید تا نور کافی را فراهم آورند و همچنین در صورت استفاده از آن ها در فضای کوچک می توانید از آباژور های کوچک و ساده استفاده کنید. از جمله سایر نکاتی که باید در انتخاب آباژور مورد نیاز خانه و محل کار خود به آن دقت داشته باشید عبارتند از:

 • ارتفاع کلاهک آباژوری که انتخاب می کنید باید در واقع دو سوم ارتفاع پایه اش باشد تا آباژور از نظر اندازه و دید ظاهری متناسب باشد. اندازه کلاهک آباژور همچنین باید به گونه ای باشد که لامپ و سیم کشی درون آن اصلا مشخص نباشد
 • از لحاظ پهنا نیز باید قطر کلاهک به گونه ای باشد که از پایه آن کمی بزرگ تر باشد، یعنی نسبتا یک تا چند سانتی متر از پهن ترین قسمت آن پهن تر باشد تا شکل آباژور شما ایده آل باشد. 
 • هنگام انتخاب آباژور اتاق خواب نیز به این نکته توجه داشته باشید که ارتفاع آن مناسب باشد، به این صورت که هنگامی بر روی تخت می نشینید و یا استراحت می کنید نور مستقیم به چشم شما نرسد و سبب آسیب رساندن به چشم شما و همچنین بد خوابی شما نگردد. بهترین گزینه برای انتخاب آباژور اتاق خواب، آباژور های است که بر روی میز و یا پاتختی قرار می گیرند.
 • به طور معمول از آباژور ها به دو منظور استفاده می شود، یکی به منظور ایجاد نور بیشتر که باید آباژور های را انتخاب نمود که نور را از خود عبور می دهند که بهترین انتخاب آباژور های با کلاهک های کریستالی و شیشه ای می باشد و دیگری به منظور ایجاد طرح، رنگ و بافت متفاوت در محیط می باشد، به همین منظور توصیه می شود از آباژور های استفاده کنید که کلاهک آن ها از پارچه های با رنگ و بافت هماهنگ با دکوراسیون شما باشد.

تفاوت در رنگ آباژور پلی استر

تفاوت در رنگ آباژور پلی استررنگ آباژور های پلی استر از پودر رنگ و یا خمیر رنگ  به اصطلاح پیگمنت، که به عنوان مادر رنگ نیز شناخته می شود، می باشد. این رنگ با مواد پلی استر مخلوط شده و سپس کبالت را به آن عا افزوده می شود و پس از انجام مراحل بعدی و شکل گرفتن آباژور، وقتی آن را از قالب بیرون آورده شود دارای رنگی یکدست می باشد. 

مواد رنگی به طور کلی به د گروه رنگ و رنگدانه ها با همان پیگمنت ها تقسیم می شوند. پیگمنت ها با رنگ ها متفاوت می باشند. رنگدانه ها فقط سزح اجسام را رنگ می کنند و محلول در آب نیز نمی باشد در حالی که رنگ ها باید جذب ماده مورد رنگرزی گردند. 

رنگدانه ها بصورت مواد جامد بوده و دارای اشکال و اندازه های گوناگونی می باشند. رنگ های گوناگون آن مانند سیاه، سفید و چند رنگ می باشد. 

امروزه از رنگدانه ها در صنایع مختلفی بکار برده می شوند. کاربرد این نوع رنگدانه ها از پوشش وسایل فلزی و چوبی گرفته تا وسایل نقلیه و بنا ها، در همه آن ها از رنگدانه ها استفاده می شود. با پوشش دادن سطوح وسایل با استفاده از این نوع رنگدانه ها می توان آن ها را در برابر ترکیبات شیمیایی، رطوبت و شرایط جوی مختلف محفوظ نگه داشت و باعث زیباتر شدن آن ها نیز می گردد. 

موارد استفاده از آباژور پلی استر در منزل

نورپردازی یکی از جمله ضروری ترین رکن های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی بشمار می رود، به گونه ای که در حدود ۳۰ درصد از هر پروژه طراحی دکوراسیون به منظور نورپردازی هزینه می شود. شاید تا به حال برای شما نیز این اتفاق افتاده باشد که به یک خانه و یا اتاقی قدم گذاشته باشید و در همان ابتدای ورود جذب دکوراسیون بی نقص آن شده اید در حالی که خود مکان چندان زیبا و جذاب نمی باشد. 

نورپردازی درست و اصولی دکوراسیون منزل باعث هر چه زیباتر و جذاب تر شدن جلوه ی خانه می شود و باعث می گردد آن فوق العاده به نظر آید. اگر شما در منزل لوازم و اشیای خاصی نداشته باشید، این نورپردازی اصولی و صحیح است که می تواند همه چیز ساده را جلوه دار تر و زیباتر نشان دهد. 
قدرت نوپردازی در دکوراسیون داخلی منزل آنقدر زیاد می باشد که همانطور توانایی این را دارند که یک اتاق را بی نظیر نشان دهند، برعکس آن را زشت و نازیبا نشان دهد. 

استفاده آباژور پلی استر یکی از جمله از ابزار های مورد استفاده در نورپردازی منازل بشمار می رود که نور را از پایین به سمت بالا و یا اطراف خود پخش می کند، آباژور ها در واقع مکمل های چراغ های سقفی مانند لوستر ها بحساب می آیندو سبب به وجود آوردن تعادل در نور پردازی می شوند.
 به عنوان مثال در صورتی که یک اتاق روشنایی کافی نداشته باشد باعث می شود منظره کسل کننده، ناخوشایند و کوچک نشان داده شود و در صورتی که نور بیش از حد معمول باشد علاوه بر این که زیان های مخصوص خود را دارد بلکه باعث می شود زنگ زیبای دیوار اتاق سبک نشان داده شود و حس خشن و ناراحتی را در دکوراسیون به وجود آورد.

مراحل ساخت آباژور پلی استر در کارخانجات معتبر

مراحل ساخت آباژور پلی استر در کارخانجات معتبرپلی استر در واقع نوعی الیاف می باشد. حتما شما تا به حال مجسمه های پلی استر رنگی بسیار زیبا را دیده اید که برخلاف تصور هنگامی که در دستتان میگیرید متوجه میشوید که بسیار سبک و دارای وزن کم می باشند. 

بیشتر افراد گمان می کنند مجسمه ها از جنسی مانند گل دارند و وزنشان نیز بسیار زیاد است، چرا که در زمان های نه چندان دور برای ساخت مجسمه و سایر اجسام مانند به آن استفاده می شد. اما امروزه با وجود ماده ای به نام پلی استر باعث گردیده تا بتوان انواع و اقسام گوناگونی از مجسمه ها و ظروف تزئینی با کیفیت و وزن پایین تولید می شود. 

پلی استر که در زبان فارسی رزین نیز نامیده می شود برای ساخت انواع ساعت، ظروف آبنما، انواع کفپوش و … به کار برده می شود. ماده پلی استر در ابتدا به صورت یک مایع با غلظت بسیار زیاد می باشد که پس از ترکیب نمودن آن با ماده شیمیایی دیگری به نام هاردنر، حرارت ترکیب بالا رفته و درنتیجه غلظت آن مانند ژله می شود و با گذشت زمان سفت و محکم می گردد. 

این ماده در زمانی که به صورت مایع است دارای بوی تند و زننده ای می باشد که پس از سفت و محکم شدن بو آن کاملا از بین می رود. زمانی که درجه حرارت این مایع ۲۰ درجه سانتی گراد است بهترین زمان برای کار کردن با آن است. مدت زمان سفت شدن این مایع به میزان هانر مورد استفاده در ترکیب و همچنین درجه حرارت محیط دارد. به همین منظور برای افزایش دادن سرعت سفت و محکم شدن این ترکیب می توان از شتاب دهنده ای که یک مایع بنفش رنگ بدست آمده از ترکیبات کبالت می باشد استفاده نمود و یا حتی می توان از فر آشپزخانه استفاده کرد. 

شایان به ذکر است که به هیچ عنوان نباید از شتاب دهنده و هاردنر همزمان در ترکیب استفاده نمود، چرا که دما به سرعت افزایش یافته و سبب آتش گرفتن آن می شود. 

مراحل ساخت آباژور پلی استر در کارخانه های معتبر به این صورت است که گرانول و مواد خورد شده پلی استر به درون دستگاه تزریق می شود و با ماردون دستگاه مواد به نازل می رسد؛ پس از گرم شدن نازل و ذوب شدن مواد پلی استر وارد قالب شده و شکل به خود می گیرد و سرانجام پس از پر شدن قالب نازل بسته می شود و پس از سرد شدن محصول، پران دستگاه زده و از قالب خارج می گردد.

آموزش رنگ آمیزی آباژور پلی استر

دو صورت متفاوت رنگ آمیزی آباژور ها پلی استر انجام می شود که عبارتند از:

 1. در همان ابتدا در رزین پلی استر مایع را با رنگ ترکیب کنید و خوب مخلوط نماید و سپس کبالت را به آن افزوده کنید، در این صورت مجسمه با رنگ یکدست بدست می آید. 
 2. بعد از ساخت و شکل گیری آباژور پلی استر می توان مدل را با جوهر و یا رنگ های مخصوص اتومبیل رنگ نمود و حتی می توان از سایر رنگ های موجود مانند رنگ های آلکیدی نیز استفاده کرد. 

همانطور که در بالا شاره شد از جمله رنگ های مورد استفاده در رنگ آمیزی این آباژور های پلی استر رنگ های اآکیدی می باشد، از جمله ویژگی های این نوع رنگ ها براقیت مناسب، حفظ طولانی مدت شید رنگی و همچنین ثبات براقیت باعث متمایز ساختن آن ها از سایر رنگ ها گردیده است. 

این نوع رنگ های روغنی بر پایه رزین آلکیدی تولید شده اند و دارای تنوع رنگی بسیار از سفید تا سیاه می باشند. این نوع رنگ ها دارای مقاومت بسیار مناسب در برابر شرایط جوی و رطوبتی بوده و از براقیت قابل توجهی برخوردار می باشد. 

زمان تقریبی خشک شدن سطحی این نوع رنگ های روغنی و براق آلکیدی ۳ ساعت و زمان خشک شدن عمقی این رنگ ها ۲۴ ساعت است. در واقع این نوع رنگ ها با سایر رزین های آلکیدی چون Long Oil, Medium و Short Oil و همچنین به صورت اصلاح شده با سایر رنگ های رزین و پیگمنت های ضد خوردگی به منظور حفاظت سازه ها در مقابل عوامل محیطی نیمه صنعتی، شرجی و مرطوب و نیز محیط های شهری استفاده می شوند. 

خرید انواع آباژور پلی استر با کیفیت در تبریز

خرید انواع آباژور پلی استر با کیفیت در تبریزآباژور ها از جمله ابزار های زمینی مورد استفاده درمی باشند که اجزای زمینی را نورانی می کنند و به آن جلوه می بخشند. خرید آباژور پلی استر متناسب با دکوراسیون اتاق؛ کاری بسیار جالب و سرگرم کننده می باشد، چرا که تنوع این محصول با کیفیت در تبریز و سایر نقاط کشور بسیار متنوع می باشد. 

اما باید انتخاب درست و متناسب به طراحی دکوراسیون خانه و محل کار خود داشته باشید تا باعث بی نظمی در فضا نگردد. همانطور که بیان شد آباژور ها دارای انواع مختلفی می باشند که هر نوع از آن ها متناسب برای استفاده در یک دکوراسیون خاص آن فضا می باشد. 

انواع آباژور ها پلی استر عبارتند از:

 • آباژور های ایستاده که از جمله پرکاربردی ترین و مهم ترین در بن انواع آباژور ها می باشد. پایه این آباژور ها بر روی زمین قرار می گیرد. این نوع آباژور ها نیز دارای انواع مختلفی می باشند و برخلاف تصور که بسیاری از افراد کمان می کنند طرح آن ها محدود به یک طرح استوانه ای است باید گفت اشتباه فکر می کنند چرا که دارای مدل های مختلفی اعم از مدل های مدرن، مدل های پر از جزئیات و تزئینی و … می باشند. 
 • آباژور های رومیزی نیز مانند آباژور های ایستاده دارای طرح و مدل های مختلفی می باشند و امروزه برخلاف گذشته این نوع محصولات با دارای طرح های خلاق و مدرنی می باشند به گونه ای که هرجا بر روی هر سطحی؛ جسمی به چشمتان خورد که از خود نور ساطح می کند، می توان این اطمینان را داشت که آن جسم یک آباژور رومیزی است. 
 • آباژور دیواری
  اگر اتاق شما کوچک است و پس از چیدن لوازم اساسی در اتاق فضا به منظور قرار دادن آباژور رومیزی و ایستاده را ندارید و تمایل دارید از آباژور به منظور نورپردازی اتاق ود استفاده کنید می توانید از این نوع آباژور ها استفاده کنید. 

مطلب پیشنهادی

فروش ویژه آباژور پذیرایی با کیفیت مناسب

آباژور پذیرایی، یکی از وسایل لوکس در دکوراسیون منزل می باشد که، در بازار انواع و اقسام آن با انواع کیفیت ها و قیمت ها ی مختلف موجود می باشد. هر فرد یا خریدار می

پاسخی بگذارید

آراد برندینگ