فروش لوستر
خانه / لوستر / کدام لوستر برنزی مناسب اتاق من است

کدام لوستر برنزی مناسب اتاق من است

لوستر به معنای چلچراغ،آویز و نورافشان است. مجموعه ای از لامپ های تزئینی است و روی سقف نصب می شود. لوستر به عنوان یک وسیله تزیینی و دکوری شناخته می شود. در ایران صنعت لوستر  سازی جایگاه ویژه ای دارد و در کیفیت و طراحی لوستر صاحب سبک هستند. در حال حاضر لوستر برنزی بسیار کاربردی و قابل استفاده است. در ادامه مطالب در مورد لوستر و موارد کاربرد آن اطلاعات کامل تری به شما ارائه خواهیم کرد.

کدام لوستر برنزی مناسب اتاق من است

متناسب بودن لوستر با فضا

متناسب بودن لوستر با فضامیزان روشنایی لوستر برای فضای مورد نظر بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که لوستر تنها نور موجود در محیط است، انتخاب لوستر با تعداد شاخه های بیشتر و نور مستقیم و بدون واسطه توصیه می شود. زمانی که شما یک لوستر بزرگ را برای یک فضای کوچک و یک لوستر کوچک را برای یک فضای بزرگ در نظر می گیرد باعث بهم خوردن تعادل و از بین رفتن هارمونی موجود در فضا می شوید.

از طرفی دیگر زمانی که در محیطی که می خواهیم لوستر نصب کنیم چند فضا برای نصب لوستر در نظر گرفته شده است باید برای تمامی این فضا ها لوستر تهیه شود. حال اگر مثلاً سه نقطه در سقف برای نصب لوستر تدارک دیده شده باشد شما می توانید از دو لوستر کوچک تر برای طرفین و یک لوستر بزرگ تر برای مرکز تهیه کنید. توجه داشته باشید که لوسترهای انتخاب شده می بایست دارای شکل واحد باشند.

سبک و مدل و مشخصات لوستر یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. قبل از بررسی ابعاد فنی لوستر، مشخص کنید که سبک چیدمان منزلتان، سنتی است یا از چیدمان مدرن برای طراحی داخلی و دکوراسیون منزل لذت می‌برید. شاید هم برای اتاق پذیرایی و بخش‌های دیگر منزلتان تلفیقی از سبک مدرن و سنتی را می‌پسندید. در هر حال قبل از شروع فرآیند خرید، باید تصمیم نهایی را برای سبک چیدمان گرفته باشید.

متناسب بودن لوستر با فضا اهمیت ویژه ای دارد. فضایی کوچک به یک لوستر بزرگ نیاز ندارد. آویختن یک لوستر کوچک به سقف یک فضای بزرگ هم چندان جالب نیست. پس حواستان باشد که تناسب اندازه لوستر با محیط را در نظر داشته باشید. از ابعاد زیبایی‌شناختی هم که بگذریم، روشن کردن تعداد زیادی لامپ در زمانه‌ای که مدام شعار «لامپ اضافی خاموش» سر داده می‌شود اصلا کار درستی نیست. از طرف دیگر، نور کم هم برای اتاق‌های بزرگ، فضا را دلگیر می‌کند. اگر چشم‌ها را هم ضعیف نکند قطعا فضا را گرفته و دلگیر خواهد کرد.

قبل از انتخاب لوستر از خود بپرسید که سقف اتاق کوتاه است یا بلند. توجه به این موضوع باعث می‌شود که در صورت بلند بودن سقف مکان مورد نظر به سراغ لوسترهای بلند و چند شاخه بروید. سقف‌های بلند، دست شما را برای انتخاب لوستر باز می‌گذارند؛ لوسترهای بلند و ریسه‌ای از جمله انتخاب‌هایی است که پیش رویتان قرار دارد. اما اگر سقف اتاق کوتاه باشد، چنین لوسترهایی هم نمای نامناسبی پیدا می‌کنند و هم برای تردد افراد قدبلند مشکلاتی به وجود می‌آورند. اگر قدبلند هم نباشید باز هم امکان برخورد اشیای مختلف با سقف و ایجاد حادثه در چنین شرایطی بیشتر می‌شود. لوسترهای سقفی یعنی همان لوسترهایی که به سقف می‌چسبند و بلندی یا شاخه‌های متعدد ندارد بهترین گزینه برای سقف‌های کوتاه هستند.

میزان روشنایی لوستر برنزی با برنجی

میزان روشنایی لوستر برنزی با برنجیلامپ‌های لوستر نباید مدل خیلی عجیب و غریبی داشته باشند. در این صورت اگر یکی از آنها آسیب ببیند، تهیه نمونه آن سخت می‌شود و جای خالی لامپ ، ظاهر لوستر را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. این هم ایده بدی نیست که در انتخاب نوع لامپ لوستر ترکیبی از لامپ‌های آفتابی و مهتابی را در نظر داشته باشید. می‌گویند تلفیق نور زرد و سفید در یک فضا، روشنایی مناسب‌تری ایجاد می‌کند. در صورتی‌که بیشتر جنبه تزئینی لوستر برایتان اهمیت دارد، انتخاب لوستری با تعداد لامپ‌های کمتر هم منطقی است. بسیاری از خانه‌ها دارای چراغ‌های هالوژنی هستند که در سقف کار گذاشته شده و در نتیجه خلأ نور و روشنایی را به کمک لوستر رفع نمی‌کنند.

توجه به شیوه نورپردازی لوستر تا حد زیادی مکمل بخش قبلی یعنی انتخاب لوستری با تعداد لامپ‌های مناسب است. گاهی‌اوقات، انتخاب تعداد و نوع لامپ‌های نامناسب باعث می‌شود دکوراسیون منزل به خوبی جلوه نکند و رنگ‌های به کار رفته در محیط، آن‌طور که باید و شاید به نظر نرسند. هدف دیگر نورپردازی، روشن کردن یک فضا برای راه رفتن یا روشن کردن اتاق نشیمن یا مطالعه در یک اتاق است. گاهی هم با نورپردازی به دنبال تأکید بیشتر بر یک تابلو یا مجسمه یا وسیله تزئینی هستیم. حواستان باشد که می‌توانید از ترکیب نورهای هالوژن، دیوارکوب‌ها، آباژورها و لوستر فضایی خلق کنید که به وسایل موجود در خانه ابعادی زیباتر می‌دهند.

از تعداد که بگذریم، فُرم لامپ‌های هر لوستر هم در نورپردازی تاثیر زیادی دارد. بعضی لوسترها دارای لامپ‌هایی هستند که رو به بالا و به طرف سقف قرار می‌گیرند. در این مدل از لوستر، نور به سمت سقف قرار می‌گیرد و سقف روشن‌ می‌شود. برخی از لوسترها هم دارای لامپ‌هایی به طرف پایین هستند و نور را به سمت اشیای زیر سقف و اثاثیه می‌پاشند. لوسترهای سقفی هم که بیشتر برای خانه‌هایی با سقف کوتاه در نظر گرفته می‌شوند، نور را بیشتر به سمت دیوارها معطوف می‌کنند. حباب داشتن یا نداشتن لوستر هم در پخش نور تأثیر دارد. در نتیجه وقتی می‌خواهید یک لوستر شیک، زیبا و دلربا تهیه کنید حتما به فرم قرار گرفتن لامپ‌ها هم دقت داشته باشید تا به اهدافی که در نورپردازی دارید حتما برسید. تنظیم نور لوستر هم موضوع بسیار مهمی است.

بنا به اینکه چه نوع از نورپردازی را برای محیط می‌پسندید، شیوه کنترل میزان نور هم بسیار مهم خواهد بود. مثلا بعضی از لوسترها مجهز به کنترل‌هایی هستند که شدت نور را کم و زیاد می‌کند یا کلیدهای دیمر می‌تواند تا حدی کنترل شدت نور را بر عهده بگیرد.

ترکیب رنگ های لوستر

لوستر از آن دسته لوازمی نیست که مدام برای تنوع عوض شود. پس بهتر است در انتخاب رنگ آن به سراغ گزینه‌هایی بروید که با رنگ‌های مختلف به خوبی هماهنگ می‌شوند. مثلا شاید شما در طی چند سال، پرده‌ها، کوسن، رومبلی و… را عوض کنید اما امکان اینکه فکرتان به سراغ تعویض لوستر بیفتد خیلی کم است. رنگ های لوستر بسیار گوناگون است پس بهتر است رنگی را برای لوسترتان انتخاب کنید که به سادگی با عموم طیف‌های رنگی هماهنگ و چشم‌نواز می‌شود. 

مطلب پیشنهادی

فروش عمده لوستر کلاسیک ارزان قیمت

تا چندی پیش لوستر ها در هر مکانی‌ نماد سرمایه  داری‌‌ و زندگی لوکس و تجمل  بودند و علت آن قیمت بالای‌ لوستر ها و همچنین ورود آن از کشور های خارجی بود

پاسخی بگذارید

آراد برندینگ